Polski producent Darmowa dostawa od 150 zł Szybka wysyłka w 1-3 dni Bezpieczne zakupy +48 600 061 729
Opinie o naszych tablicach

Ostatnie wpisy

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły!
Odpowiedzi na często zadawane pytania:

1. Tablica manipulacyjna – czy warto kupić?

Dzieci zachwycają naturalną ciekawością świata i niczym nieskrępowaną potrzebą eksploracji. Początkowe lata życia to ciągła zabawa, która stanowi podwalinę rozwoju i późniejszych umiejętności. Do tego nie potrzeba dzieciom skomplikowanych ani przebodźcowujących mechanizmów. Tablice manipulacyjne Foxy zdają się być ucieleśnieniem dziecięcych (i rodzicielskich…) marzeń o bezpiecznym dostępie do wszystkich fascynujących, magicznych pstryczków, które zazwyczaj pozostają poza zasięgiem małych rączek.
Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że tablica manipulacyjna naprawdę nie jest tylko zbiorem dowolnych akcesoriów przykręconych do kawałka sklejki. Każdy kolejny model to wynik kilku miesięcy planowania, projektowania, testowania, poprawek, ponownych testów, zabezpieczania. Wszystkie elementy, które finalnie są montowane, a na tablicach Foxy jest ich średnio 20-22, muszą najpierw zostać przeselekcjonowane pod kątem zarówno atrakcyjności, przydatności dla rozwoju poznawczego maluszków, jak i bezpieczeństwa. Dzisiejszy rynek zabawek jest niesłychanie zróżnicowany, nie zawsze jest łatwo jest znaleźć ofertę w pełni satysfakcjonującą pod kątem jakości, ceny, przydatności, oryginalności.
Zdajemy sobie sprawę, że tablica manipulacyjna nie jest tanią zabawką. Jesteśmy jednak przekonani, że warto inwestować w jakościowy, trwały i wszechstronnie rozwijający produkt, którego rozmaite funkcje i walory edukacyjne dziecko może odkrywać przez kilka lat, we własnym tempie i na własnych zasadach.
Jesteśmy rodzinnym polskim producentem, którego celem jest tworzenie bezpiecznej edukacyjnej przestrzeni i który cel ten realizuje z największym zaangażowaniem i dbałością o każdy detal. Tablice manualne Foxy Family, tak jak każda zabawka, która ma zostać oficjalnie wprowadzona na polski i/lub europejski rynek, musiały przejść proces weryfikacji pod kątem spełnienia wymogów unijnych dyrektyw PN-EN 71 i PN-EN 71-2 i otrzymać certyfikat zgodności CE.
Nasze tablice manipulacyjne dla dzieci idealnie sprawdzają się jako zrzutkowy prezent na Boże Narodzenie, Wielkanoc lub urodzinowy, kiedy cała rodzina zastanawia się: co kupić? W ofercie dostępne są także vouchery prezentowe, będące świetnym rozwiązaniem jeśli nie jesteście pewni, który z dostępnych modeli najlepiej trafi w gust obdarowanego.

2. Jakie są zalety drewnianych zabawek?

Po dość długim okresie zauważalnego na rynku trendu fascynacji zabawkami plastikowymi, cieszy nas aktualny powrót do tzw. korzeni, czyli zabawek drewnianych. Konsumenci w znacznej części nasycili się już żywymi kolorami, często zbyt głośnymi dźwiękami, migoczącymi światełkami i zaczęli doceniać tradycyjne, proste rozwiązania, których zalet nie sposób przecenić. Zabawki drewniane nie powodują przebodźcowania i wspaniale wspierają rozwój dziecka oraz stymulują jego kreatywność nie narzucając gotowych wzorów, lecz pozwalając na tworzenie i stosowanie własnych reguł zabawy. Kolejna sprawa, wyjątkowo bliska naszemu sercu, to ekologia. Drewno to materiał, który można pozyskiwać w sposób zrównoważony, z kontrolowanych źródeł, czego potwierdzeniem jest przyznany certyfikat FSC. Jednocześnie produkty drewniane są trwalsze, mniej toksyczne i mogą być wykorzystywane przez kolejne pokolenia nie przyczyniając się do powiększania i tak zatrważającej już sterty śmieci na Ziemi. Kolejna przewaga zabawek drewnianych w zestawieniu z plastikowymi to estetyka. Utrzymane w naturalnej kolorystyce lub w stonowanych, często pastelowych odcieniach tablice Foxy Family stanowią piękne uzupełnienie wystroju wnętrza, i to wcale niekoniecznie dziecięcego pokoju 🙂 Wiemy o tym dzięki zdjęciom, które przysyłają nam zadowoleni, często zdumieni efektem klienci.

3. W jaki sposób tablice wspomagają rozwój dziecka?

Tablice manipulacyjne, inaczej sensoryczne lub manualne, nie bez powodu nazywane są zabawkami edukacyjnymi. Projektuje się je tak, by stymulowały zmysły maluchów i wspierały rozwój motoryki małej, pobudzały wyobraźnię oraz rozwijały umiejętność logicznego myślenia. Tablice Foxy Family to mnogość kreatywnych rozwiązań pozwalających dzieciom na zarówno samodzielne, jak i wspierane przez dorosłego odkrywanie świata przez wciągającą zabawę. W artykule Tablica manipulacyjna – jak to działa (link) szczegółowo wyjaśniamy funkcje poszczególnych elementów, które wykorzystujemy w tablicach. Gdy do różnorodności akcesoriów dodamy autorskie, najoryginalniejsze na rynku kształty tablic, otrzymamy produkt, który jest w stanie sprostać potrzebom najmłodszych i najbardziej wymagających klientów. Jednocześnie zawsze podkreślamy, że nie sugerujemy jednego słusznego sposobu korzystania z naszych produktów, bo wiemy, że dziecięca wyobraźnia nie lubi ograniczeń 🙂

4. Dla dzieci, w jakim wieku przeznaczone są tablice?

Tworząc tablice manipulacyjne Foxy inspirowaliśmy się ideologią montessoriańską wspierającą wszechstronny rozwój dziecka w przyjaznym i naturalnym dla niego środowisku. Tablice oddziaływują na wszystkie dziecięce zmysły, dając okazję do rozwoju motoryki małej, koordynacji ręka-oko, obserwacji, sprawczości, podejmowania decyzji, spostrzegawczości, cierpliwości. Dostępne wersje ścienna i stojakowa pozwalają na zabawę w praktycznie każdej pozycji, wygodnej zarówno dla tych jeszcze głównie siedzących, jak i ciut starszych maluchów. Haczyki, guziki, lusterka, kółka, lampki czy zasuwki to bardzo frapujące propozycje dla najmłodszych brzdąców, które w zwykłych okolicznościach nie mają dostępu to tych jakże intrygujących akcesoriów. Te same elementy będą dla starszaków ćwiczeniem z liczenia, samodzielności, i przy odpowiednim wsparciu dorosłych, cenną nauką dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego, upływu czasu i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Tablice Foxy zostały zaprojektowane tak, by rosły razem z dzieckiem i podążały za indywidualnym tempem jego rozwoju oraz stylem zapamiętywania informacji. Zarówno maluszki, które dopiero zaczynają odkrywać swoje umiejętności jak i starszaki już doskonalące swe zdolności potrafią przy tablicach spędzić długie godziny. Tablice są nieustannie testowane przez klientów z rozmaitych grup wiekowych (wliczając rodziców i dziadków 🙂 i wygląda na to, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

5. Czym kierować się przy wyborze tablicy manipulacyjnej? jak dobrać tablicę do wieku dziecka?

Pytacie czasem, która tablica manipulacyjna sprawdzi się jako prezent? Odpowiedź jest prosta – ta, która podoba się Wam najbardziej. Nasza rodzinka Foxy jest zdecydowanie uniwersalna i choć poszczególne modele nieznacznie różnią się pod względem doboru elementów, nie mamy tablic przypisanych do konkretnych kategorii wiekowych ani płci. Elementy na każdym z modeli zostały dobrane tak, by skutecznie wspierały rozwój maluszków na każdym etapie, od prostych ćwiczeń rączki po umiejętność logicznego myślenia. Nie oznacza to jednak wcale, że nie ma z czego wybierać. Foxy Family zabiera bowiem w podróż dookoła świata i za pomocą nietuzinkowego designu zaprasza na figle z kuzynami z różnych kontynentów. W kolekcjach Woodland, Los Amigos, Safari czy Koalaland spotkacie lisa, koalę i szereg innych sprytnych słodziaków, pośród których można szukać tego, który najlepiej odpowiada zainteresowaniom dziecka i na dodatek stanowi pasujący element dekoracyjny wnętrza. Jak zatem widzicie wybór nie dość, że jest, to wcale nie jest łatwy 🙂 Niezależnie od tego, który zwierzak stanie się wiernym towarzyszem zabaw waszego malucha, możecie być pewni, że będą razem bezpieczni. Zarówno nasze tablice stojak jak i ścienne są stabilne i gotowe na energię małych eksploratorów.

5.Czy istnieje możliwość personalizacji tablicy?

Tak, możemy ozdobić zabawkę imieniem, zamieniając ją w ten prosty, ale efektowny sposób w personalizowaną tablicę dla chłopca lub dziewczynki.