Polski producent Wysylka 1-3 dni robocze Bezpieczne zakupy +48 600 061 729

Tablice manipulacyjne personalizowane Max i Mika

Tablice manipulacyjne personalizowane Lama Mika i Leniwiec Max

Kolekcja Max i Mika to efekt współpracy Foxy Family z Mamaville.

Specjalnie dla Was i Waszych brzdąców zaprosiliśmy do lisiej rodziny kuzynów z Ameryki Południowej!

Poznajcie Leniwca Maxa oraz Lame Mikę, którzy właśnie się do nas wprowadzili.

Max i Mika to mieszanka ogromnej energii, serdeczności i świetnej zabawy połączonej z nauką. Rodzeństwo, ale jak oni się pięknie różnią !

Ostatnie wpisy

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły!
Odpowiedzi na często zadawane pytania:

1. Czy tablica manipulacyjna dla dzieci to dobra zabawka edukacyjna?

Jest to nierealne, aby zaspokoić każdą chwilową fantazję dziecka, a takich może być naprawdę sporo. Zamiast zatem kupować wszystko, co wpadnie nam w ręce, lepiej jest zainwestować w jedną, ale wielofunkcyjną zabawkę. Taką zabawką jest tablica manipulacyjna dla dzieci — dziewczynki lub chłopca.
Tablice manipulacyjne są nakierowane na poznawanie świata przez dziecko i rozwijanie u niego samodzielności. To proste zabawki pozwalające maluchowi na swobodny kontakt z przedmiotami użytku codziennego, których realnych odpowiedników nie mogą dotykać, przykładowo przełącznik.

2. Dlaczego warto kupić tablicę manipulacyjną?

Tablice manipulacyjne są inspirowane pomocami wykorzystywanymi w pedagogice Montessori. Ułatwiają one rozwijanie samodzielności u dziecka i dają mu dużą miarę swobody. Bez wątpienia obecnie są one modnymi zabawkami, ale zarazem praktycznymi i trwałymi. W wielu przypadkach dzieci szybko tracą zainteresowanie jakimś przedmiotem, ponieważ mogą bawić się przy jego pomocy jedynie w określony, zazwyczaj zawężony sposób. Tymczasem tablica to wiele możliwości. Wydaje dźwięki. Oddziaływuje na dotyk i słuch.

3. Dla dzieci w jakim wieku odpowiednia jest tablica manualna?

Z tablic manualnych korzystają sprytne i ciekawe świata dzieci. Przy tablicy manualnej spotkać można czasem i tatę.

4. Tablica manipulacyjna a tablica sensoryczna — podobieństwa i różnice.

Tablice manipulacyjne i sensoryczne często są pojęciami, które stosuje się w sposób zamienny. Tymczasem są to dwa odrębne produkty, w których występują zarówno podobieństwa, jak i różnice. W założeniu terapii integracji sensorycznej kładzie się szczególny nacisk na wywoływanie bodźców mających wpływ na trzy pierwotne zmysły: dotyk, równowagę i czucie głębokie. Tablice sensoryczne posiadają mnóstwo faktur, kształtów. Mają one nie oddziaływać jedynie na rękę, ale również na stopy itp.
Tablice manipulacyjne opierają się natomiast na szerszych założeniach. Dziecko zapoznaje się z nowymi dźwiękami, odbiciami, kolorami, strukturami itp.

5. Popularne tablice manipulacyjne?

Rynek obfituje w zróżnicowane oferty. W Foxy Family oferujemy bezpieczne tablice. To zróżnicowana oferta – Safari, Lama i Leniwiec, Liski, Koala, Fox Head z możliwymi do dokupienia akcesoriami.