Polish producer Darmowa dostawa od 150 zł Szybka wysyłka w 1-3 dni Secure payment +48 600 061 729
zabawki rozwijają motorykę u małych dzieci

Najlepsza zabawka to taka, przy której Wasz maluch może spędzić wiele czasu, nabywając zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia. Musi być ona w pełni bezpieczna dla dziecka, posiadać niezbędne certyfikaty, a także zapewniać mnóstwo kreatywnej zabawy. Tablica motoryczna dla dzieci to zyskująca na popularności propozycja, chętnie wybierana przez rodziców małych dzieci. Zabawki edukacyjne rozwijające motorykę małą, poprzez obecność poszczególnych przycisków, zawiasów, kłódek i zębatek, umożliwią Waszemu dziecku bezpieczne zapoznanie się z otaczającymi go, ciekawymi elementami świata. Sprawdźcie, jak wiele zalet ma tablica manipulacyjna!

Tablica motoryczna dla dzieci – co to takiego?

Obecnie wielu rodziców przywiązuje ogromną wagę do wyboru zabawek dostosowanych odpowiednio do wieku dziecka, posiadających pozytywne opinie oraz wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, a także wspomagających rozwój dziecka – zarówno fizyczny, jak i intelektualny. Tablice motoryczne dla dzieci są więc znakomitą odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób, które chciałyby, aby zabawki towarzyszyły maluchom przez lata. Zabawa z tablicą pozytywnie wpływa na rozwijanie zdolności logicznego myślenia, sprzyja poznawaniu otaczającego świata, a przede wszystkim doskonale obrazuje ciągi przyczynowo-skutkowe zdarzeń. Umożliwia doskonalenie sprawności rączek – motoryki małej u dzieci, która jest niezbędna do osiągnięcia samodzielności, a także ułatwia naukę pisania i pozytywnie wpływa na rozwój aparatu mowy. Tego typu zabawki edukacyjne to przede wszystkim tablice występujące w wielu wariantach i ciekawych kształtach, na przykład przyjaznych zwierzątek, które budzą w dzieciach zainteresowanie i mnóstwo pozytywnych skojarzeń, zachęcając do podejmowania aktywności. Wiele intrygujących elementów pozwoli Waszemu dziecku w bezpiecznych warunkach poznawać świat. Kłódki, dzwoneczki, przyciski oraz klamerki to jest właśnie to, co mali odkrywcy lubią najbardziej!

Najlepsze zabawki wspierające motorykę małą

W dzisiejszych czasach bardzo wiele pojawiających się na rynku zabawek może rozpraszać dzieci głośnymi dźwiękami, sygnałami świetlnymi oraz mnogością elementów. Mimo iż wzbudzają one zainteresowanie, sprawiają, że po pewnym czasie maluchy stają się przebodźcowane, rozkojarzone oraz zmęczone. Warto postawić więc na estetyczne, a przy tym proste i sprzyjające spokojnej aktywności sprytne zabawki, które będą dorastać wraz z pociechą, zapewnią Wam wiele frajdy podczas wspólnej zabawy lub pozwolą na chwilę wytchnienia. Wybierając dla dziecka zestaw manipulacyjny, możecie mieć pewność, że motoryka mała będzie właściwie rozwijana. Małe rączki na co dzień nie mają dostępu do wielu elementów, które znajdują się na tablicy motorycznej dla dzieci, jednak to właśnie chwytanie, przesuwanie, klikanie oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa decydują o ciągłym rozwoju fizycznym oraz intelektualnym. Zabawki wspomagające rozwój motoryki małej podnoszą sprawność manualną u najmłodszych, przygotowując do kolejnych etapów rozwoju.

Zestawy manipulacyjne dla dzieci

Chcąc zadbać o właściwy rozwój dziecka oraz zająć je kreatywną zabawą na długi czas, warto sięgnąć po certyfikowane zabawki edukacyjne. Motoryka mała u dzieci to sprawność dłoni i palców, umożliwiająca wykonywanie precyzyjnych ruchów, np. podczas pisania. Właśnie dlatego już na wczesnych etapach rozwoju powinno się przywiązywać szczególną wagę do jej regularnego ćwiczenia. Odpowiednie zabawki takie jak tablica motoryczna dla dzieci, dzięki mnogości umieszczonych na niej zawiasów, przycisków, zasuwek, łańcuszków oraz innych ciekawych elementów, wesprą Waszego maluszka w osiąganiu precyzji ruchów oraz wspomogą ich koordynację. Zabawki do ćwiczenia motoryki małej rosną wraz z dzieckiem, dlatego ich przyjazny kształt, kolor oraz elementy przyciągające uwagę są atrakcyjne zarówno dla trzylatków, jak i starszych dzieci. Po tablice manipulacyjne sięga się najczęściej około pierwszego roku życia dziecka, należy jednak zadbać wtedy o to, by zabawa zawsze odbywała się pod czujnym nadzorem osoby dorosłej.

Jaką zabawkę edukacyjną wybrać?

Do wyboru odpowiednich zabawek dla dzieci rodzice zazwyczaj podchodzą bardzo poważnie, zastanawiając się, czy są one odpowiednie, czy spodobają się maluchowi oraz, czy wspomogą jego właściwy rozwój. Jeśli rozważacie zakup tablicy manipulacyjnej wspierającej motorykę małą, warto zaufać wieloletniemu doświadczeniu naszej firmy! Dostępne w asortymencie sklepu internetowego Foxy Family tablice motoryczne dla dzieci występują w wielu różnych wariantach i są wyposażone w mnóstwo bezpiecznie zamocowanych gadżetów. Wyróżnia je także przepiękny wygląd – każda tablica to bowiem urocze zwierzątko o innym imieniu. Tego typu zabawki rozwijające motorykę małą zawsze są znakomitym wyborem – niezależnie od tego, czy jesteście rodzicami poszukującymi najlepszej edukacyjnej zabawki dla swojej pociechy, świeżo upieczonymi dziadkami, czy innymi osobami z otoczenia malucha, które chcą sprawić mu wartościowy prezent, z jakiego dziecko będzie korzystało przez lata!

Tablica manipulacyjna od Foxy Family – wiele godzin kreatywnej zabawy

Koordynacja wzrokowo-ruchowa to umiejętność, z którą dzieci się nie rodzą, lecz nabywają ją z każdym kolejnym doświadczeniem – podczas zabawy, wykonywania codziennych czynności, poruszania poszczególnymi przedmiotami. Uczą się wtedy nie tylko kontrolowania swoich ruchów, lecz także obserwują związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy poszczególnymi zjawiskami. Doskonałą pomocą oraz wsparciem w tej nauce są zabawki edukacyjne rozwijające motorykę małą, które znajdziecie w szerokim asortymencie sklepu internetowego Foxy Family. Niezależnie od tego, jaki zestaw wybierzecie, możecie mieć pewność, że zainteresuje on każde dziecko, a jednocześnie nauczy pracy w skupieniu, wesprze w doskonaleniu zdolności manualnych oraz ułatwi nabywanie umiejętności logicznego myślenia. Nasze tablice manipulacyjne umożliwią Wam budowanie wyjątkowej więzi z dzieckiem podczas wspólnego spędzania czasu na odkrywaniu otaczającego świata.

Zaproście do swojego domu sprytne zabawki z rodziny Foxy Family!

Leave a comment

Your email address will not be published. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *