Polski producent Darmowa dostawa od 150 zł Szybka wysyłka w 1-3 dni Bezpieczne zakupy +48 600 061 729

Troskliwy rodzic pragnie, by jego dziecko rozwijało się jak najlepiej i usiłuje stworzyć mu ku temu odpowiednie warunki. Maluch, który wcześnie rozpocznie ćwiczenie motoryki małej oraz poznawanie świata poprzez zmysły, łatwiej będzie w przyszłości przyswajał nowe umiejętności i stanie się bardziej samodzielny. Warto zadbać o to, by już od pierwszych lat życia miał więc możliwość kreatywnej zabawy. Zatem jak wspierać rozwój? Najważniejsze okazuje się spędzanie czasu z dzieckiem i nauka poprzez zabawę z wykorzystaniem specjalnie przystosowanych do tego sprytnych zabawek. Do takich zalicza się między innymi tablica manipulacyjna. Jeżeli szukacie prezentu dla swojej pociechy lub upominku dla dziecka krewnych czy znajomych, będzie to doskonały pomysł. To praktyczny podarunek o zachwycającej estetyce, który przypadnie do gustu i maluchom, i dorosłym. Ułatwi wspieranie kreatywnego rozwoju dziecka w atmosferze bliskości, bezpieczeństwa i zaufania. Aby dowiedzieć się więcej, czytajcie dalej!

Czym jest tablica manipulacyjna i jak wspomaga rozwój dziecka?

Coraz więcej mówi się o zabawkach, które nie tylko mają dostarczać najmłodszym rozrywki, lecz dodatkowo uczyć maluchy nowych rzeczy. Często młodzi rodzice spędzają więc godziny w poszukiwaniu inspiracji na takie rozwiązania. Jeżeli zastanawiacie się, jak wspierać rozwój dziecka, a jednocześnie zaspokoić jego ciekawość świata i potrzebę zabawy, postawcie na tablice manipulacyjne. Powstają z wysokiej jakości, naturalnych i certyfikowanych surowców i są wyposażone w rozliczne elementy, dzięki którym maluch może poznawać świat. Najlepiej, by oddziaływały one na różne zmysły, tak by równomiernie je stymulować i zapewnić odpowiednie warunki rozwoju dziecka. Poza tym te zabawki wyróżniają się też wyjątkową estetyką. Mają kształt uroczych zwierzątek, które maluchy wprost uwielbiają. Każda z tablic manipulacyjnych posiada swoje imię, staje się więc prawdziwym przyjacielem dziecka, towarzyszącym mu podczas ulubionych zabaw.

Jak dbać o prawidłowy rozwój dziecka dzięki sprytnym zabawkom?

Aby zabawa przyniosła maluchowi radość i wspierała w osiąganiu niezbędnej w przyszłości samodzielności, nie może przede wszystkim stwarzać żadnego zagrożenia. Jeśli szukacie więc odpowiedniego prezentu dla dziecka, swojego lub Waszych bliskich, zwróćcie uwagę na bezpieczeństwo wybranego produktu. Drewniane tablice są wykonane z naturalnych surowców, nie zawierają więc szkodliwych substancji. Co więcej, spełniają wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa i posiadają oznakowanie CE. Możecie więc dzięki nim stworzyć optymalne warunki do rozwoju dziecka we własnym domowym zaciszu. Pamiętajcie jednak o tym, że maluch poniżej trzeciego roku życia powinien korzystać ze sprytnych zabawek wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Wykorzystajcie ten aspekt do spędzenia razem czasu i cieszcie się wspólnymi chwilami!

Od jakiego wieku warto wspomagać rozwój maluszka?

Tak naprawdę niemowlę zaczyna poznawać świat już w momencie, kiedy się na nim pojawia. Stopniowo otwiera się na przyswajanie coraz większej ilości docierających z otoczenia bodźców. Warto pamiętać o tym, gdy zastanawiacie się, jak dbać o prawidłowy rozwój dziecka i szukacie odpowiednich zabawek. Prostsze, nieposiadające zbyt dużej liczby elementów tablice manipulacyjne sprawdzają się już w przypadku rocznych maluchów. Choć odkrycie niektórych funkcji na tym etapie może być dla nich jeszcze dość trudne, będą poznawać je wraz z rozwojem, stopniowo dostrzegając coraz więcej interesujących aspektów. Na początku mogą czerpać radość z kolorów, kształtów i faktur oraz wprawiania poszczególnych elementów w ruch. Dzieci w każdym wieku odnajdą dla siebie bowiem inną korzyść z zabawy sprytnymi zwierzątkami. Rozwinięta w ten sposób motoryka mała to kompetencja, która będzie wykorzystywana przez całe życie. Dzięki sprytnym zabawkom zyskają wiele godzin wspaniałej zabawy, która nauczy je uważności, dostrzegania zależności i poszukiwania rozwiązań. Tablice manipulacyjne mają urocze kształty zwierzątek, które maluszki uwielbiają i o których rodzic może im opowiadać fascynujące historie podczas wspólnej zabawy. 

Jakie powinny być sprytne zabawki wspierające rozwój dziecka?

Przede wszystkim stawiajcie na produkty, które stymulują jednocześnie kilka zmysłów. To w pełni zaangażuje i zaciekawi maluszka. Najczęściej tablice manipulacyjne wyposażone są w koła, haczyki, uchwyty, zamki, dzwonki, lusterka oraz sortery. Na tablicach Foxy Family znaleźć można dodatkowo elementy sensoryczne, takie jak filcowe zęby u dinozaura, plecione ogony z bawełnianych sznurków czy czupryna lamy wykonana z popularnego mopa. Im więcej możliwości, tym wcześniej można zaangażować dziecko w taką wspomagającą rozwój zabawę z różnymi materiałami, fakturami i powierzchniami. To doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu i zacieśniania więzi z najmłodszymi, a także przyjemny trening samodzielności dla starszych dzieci. Przyjemne z pożytecznym? Ze sprytnymi zabawkami to możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *