Polski producent Darmowa dostawa od 150 zł Szybka wysyłka w 1-3 dni Bezpieczne zakupy +48 600 061 729

Gdy w rodzinie pojawia się maluszek, rodzice dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się na to długo wyczekiwane wydarzenie. Z dbałością aranżują dziecięcy pokój, by nowy członek rodziny zyskał własną przestrzeń i pełni ekscytacji kompletują niezbędne akcesoria oraz wysokiej jakości zabawki, które zapewnią mu właściwą stymulację sensoryczną. Już od pierwszych miesięcy życia istotne jest bowiem wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę. Możecie zacząć od prostych pomocy i stopniowo wprowadzać coraz trudniejsze do rozpracowania elementy, które zaciekawią maluszka, zaangażują go w rozwijającą aktywność i wesprą w poznawaniu świata. Aby nauka poprzez rozrywkę była bezpieczna i przynosiła satysfakcję, warto wybierać wyłącznie wysokiej jakości zabawki, które nie stwarzają ryzyka dla małych odkrywców, a jednocześnie są dla nich atrakcyjne i szybko się im nie znudzą. Zapraszamy do lektury wpisu poświęconego rozwojowi przez zabawę. Warto czytać dalej!

Czemu służy zabawa?

Dzieciństwo wielu osobom kojarzy się z beztroskim poznawaniem otaczającego świata. Choć zwykle odbywa się to w formie rozrywki, w rzeczywistości jest również cenną nauką. Postaramy się w tym miejscu wytłumaczyć więc, czemu służy zabawa. To nie tylko najlepszy sposób na zorganizowanie dziecku czasu, ale również stopniowe, odbywające się w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa wprowadzanie maluszka w poznawanie otoczenia i funkcjonowanie w nim. Zarówno kilkumiesięczne pociechy, jak i kilkuletnie dzieci najwięcej wiedzy o świecie zdobywają przez doświadczanie. Właśnie dlatego opiekunowie tak chętnie angażują je w różne wspólne aktywności. Tym sposobem wspierają rozwój dziecka poprzez zabawę. Co więcej, umożliwia ona budowanie silnych więzi emocjonalnych między maluszkiem a rodzicem. Trudno się nie zgodzić, że wspólne spędzanie czasu zbliża i pozwala pielęgnować relacje. Istotne jest więc, byście towarzyszyli swoim pociechom w codziennym poznawaniu świata. Może to być dla Was też doskonała okazja do chwili odpoczynku, oderwania się od obowiązków i poświęcenia swojego cennego czasu rodzinie.

Jaka zabawa będzie najlepsza dla dzieci w wieku 12 miesięcy?

W trakcie pierwszego roku życia maluszek nabywa wiele umiejętności. Przede wszystkim zazwyczaj potrafi już za pomocą gestów i prostych dźwięków sygnalizować swoje potrzeby, dzięki czemu coraz lepiej komunikuje się z bliskimi. Przez zabawę uczy się też rozpoznawać kolory i tekstury. Przekroczenie 12. miesiąca życia to również czas, kiedy maluch zaczyna stopniowo samodzielnie chodzić. Bez wątpienia warto udzielać mu wsparcia w rozwoju każdej umiejętności. Wielu rodziców rocznych pociech zastanawia się, jak pomagać dziecku w poznawaniu świata. Istnieje wiele zabaw odpowiednich dla maluchów w 12. miesiącu życia. Możecie zaopatrzyć się np. w woreczki sensoryczne z różnym wypełnieniem, dzięki czemu roczne pociechy będą odkrywały rozmaite tekstury, dźwięki i ciężary. Innym pomysłem są klocki oraz wszelkiego rodzaju układanki. Warto pamiętać, by nie wskazywać gotowych rozwiązań, a jedynie naprowadzać na nie, gdy zauważycie, że maluszek potrzebuje Waszego wsparcia. Zabawy w wodzie i na świeżym powietrzu to kolejne uwielbiane przez dzieci, a jednocześnie stymulujące rozwój mózgu propozycje wspólnego spędzania czasu. Możliwości jest tyle, ile pomysłów i upodobań!

Jak bawić się z dzieckiem w wieku 2 lat?

Aby zadbać o rozwój maluszka kompleksowo, warto stymulować go w kilku obszarach, tak by oddziaływać na wszystkie zmysły. Najlepiej zatem naprzemiennie organizować mu zabawy edukacyjne, plastyczne i ruchowe, również na zewnątrz. W domu przydadzą się natomiast wszelkiego rodzaju gry, kolorowanki, kredki oraz książeczki. Dużym zainteresowaniem wśród maluchów i rodziców, którzy chcą pomóc im w poznawaniu świata, cieszą się tablice manipulacyjne. To sprytne zabawki sensoryczne, które pozwalają na rozwój wielu zmysłów jednocześnie, a dodatkowo zachwycają estetyką. Choć zostały stworzone z myślą o dzieciach, które ukończyły 3 lata, śmiało możecie podarować je już 2-latkowi. Warunkiem jest jednak zabawa pod nadzorem osoby dorosłej. Spędzajcie razem czas i obserwujcie, jak maluch w skupieniu stopniowo rozpracowuje kolejne funkcje, odkrywa nowe możliwości, znajduje związki przyczynowo-skutkowe i ile radości mu to dostarcza. To wspaniała rozrywka, która pełni również rolę edukacyjną. Jeśli zastanawiacie się więc nad doborem odpowiednich zabaw dla 2-letniego dziecka, tablica manipulacyjna to idealne rozwiązanie!

Czym wyróżnia się tablica manipulacyjna?

To nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim bezpieczna zabawka, czego dowodzą badania przeprowadzone przez niezależne laboratorium badawcze. Na uwagę zasługują również kształty, które maluchy wprost uwielbiają. W Foxy Family dostępnych jest wiele modeli tablic manipulacyjnych wspierających rozwój dziecka. Każda z nich posiada nieco inny zestaw elementów, które pozwalają maluszkowi ćwiczyć motorykę małą, rozwijać wyobraźnię i doszukiwać się zależności pomiędzy zjawiskami. Wśród nich są m.in. koła zębate, proste zasuwki, dzwonki rowerowe, sortery, lampki LED, lusterka i wiele innych. Dzięki temu dzieci poprzez zabawę odkrywać mogą funkcjonowanie całej gamy mechanizmów. Bez względu na to, na który model się zdecydujecie, wybrana tablica zapewni Waszemu maluchowi wiele godzin wspaniałej zabawy i będzie „rosła” wraz z nim, na każdym etapie rozwoju wspierając go w inny sposób. To bez wątpienia idealny prezent dla 2-latków i nieco starszych pociech!

Czas na zabawę, który trudno przecenić

Jako rodzice zapewne pragniecie jak najlepiej zadbać o rozwój swojego maluszka. W tym celu poszukujecie inspiracji i pomysłów na odpowiednie dla dzieci zabawki edukacyjne jak np. tablica manipulacyjna. Aby pomóc najmłodszym w poznawaniu świata, ważne jest również, a może przede wszystkim, spędzanie razem czasu. Jeśli chcecie więc wesprzeć swoje pociechy w rozwoju, poświęćcie im codziennie kilka chwil na wspólną zabawę i umacnianie łączących Was więzi. To momenty, których wartość trudno przecenić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *