Polski producent Wysylka 1-3 dni robocze Bezpieczne zakupy +48 600 061 729

Tablica manipulacyjna na roczek – czy to dobry pomysł na prezent?

Szukacie praktycznego prezentu dla małego dziecka, który posłuży mu przez długi czas? Chcecie tym podarunkiem wesprzeć rozwój malucha, a jednocześnie zapewnić mu atrakcyjną zabawę? Świetną propozycją spełniającą te wymagania może okazać się tablica manipulacyjna. Roczek to jedna z wielu znakomitych okazji na tego typu prezent. Zabawka ta niejako rośnie wraz z dzieckiem, a zatem będzie z niej zadowolony nie tylko maluch, ale i rodzice. Poza funkcją edukacyjną może ona stanowić wspaniały element dekoracyjny dziecięcego pokoju. Czym jeszcze zachwyca tablica sensoryczna? Aby się dowiedzieć, koniecznie czytajcie dalej!

Czy warto sprezentować tablicę manipulacyjną na roczek?

Tablica manipulacyjna jest wyjątkową zabawką, która pozwala dziecku stopniowo i w atmosferze bezpieczeństwa zapoznawać się z poszczególnymi elementami otaczającego je świata. Tym samym przyczynia się do rozwoju w wielu aspektach. W zależności od wieku pociechy, wykonywane ćwiczenia i zabawy z rodzicem można modyfikować, dostosowując poziom trudności indywidualnie do dziecka. Czy tablica manipulacyjna na roczek nie jest jednak prezentem, z którego nie skorzysta dziecko w tym wieku? Bez obaw można się na niego zdecydować, jednak pod pewnym warunkiem. Zabawa tablicą sensoryczną dziecka poniżej 3. roku życia musi zawsze odbywać się w obecności osoby dorosłej. Możliwość zapoznawania się z przedmiotami użytkowymi wymagającymi rozwiniętej motoryki małej i ćwiczenia właściwej reakcji na bodźce, których na co dzień dostarcza lub będzie dostarczał otaczający świat, to tylko jedna z wielu funkcji, jakie może pełnić tablica manipulacyjna. 1 rok życia dziecka jest tym, w którym stale doświadcza ono nowych rzeczy, a każda z nich niezmiernie je ciekawi. Dlatego też, jeśli chodzi o prezent na roczek, tablica manipulacyjna wydaje się znakomitym wyborem.

Co sprawia, że tablica sensoryczna będzie trafionym prezentem na roczek?

Typowe prezenty na roczek często cieszą jedynie rodziców lub nudzą się maluchowi po krótkim czasie użytkowania. Właśnie dlatego sprezentowanie tablicy manipulacyjnej na roczek może okazać się znakomitą decyzją. Zabawka będzie mogła być dostosowywana do poziomu umiejętności dziecka przez kolejne lata i dzięki możliwości wykorzystywania poszczególnych jej funkcji na wiele sposobów z pewnością nie znudzi się szybko maluchowi. Co umieszczane jest na tablicy sensorycznej? Kupując taki prezent, możecie wybierać spośród wielu rozmaitych konfiguracji. Do często spotykanych elementów należą przede wszystkim różnego rodzaju diody i włączniki, suwaki, kluczyki itp. Są to przedmioty, z którymi każdy ma styczność na co dzień. Dodatkowo okazują się bardzo atrakcyjne i angażujące dziecko. Możliwość spokojnego oswojenia się z nimi i nauczenia się ich obsługi, a tym samym ćwiczenia m.in. umiejętności manualnych i logicznego myślenia, stwarza właśnie tablica manipulacyjna. 1 rok to wiek, w którym pociecha będzie uczyć się głównie ciągu przyczynowo-skutkowego w zakresie działania poszczególnych elementów. Nowe możliwości pojawią się wraz z naturalnymi procesami rozwojowymi oraz wsparciem rodzica.

Jak roczne dziecko może korzystać z tablicy manipulacyjnej?

Nadal obawiacie się, że tablica manipulacyjna dla rocznego dziecka jest zbyt wczesnym prezentem? Maluchy w tym wieku dopiero poznają otaczający świat i są go niezwykle ciekawe. Dzięki tablicy sensorycznej mogą rozwijać swoje umiejętności w wielu obszarach, a także uczyć się prawidłowo reagować na docierające do nich bodźce. Tego typu zabawka może przyczynić się m.in. do poprawy zdolności manualnych i koordynacji ruchowej, ale także rozwoju kreatywności i wyobraźni dziecka. Dotykanie znajdujących się na tablicy manipulacyjnej przedmiotów o różnych fakturach, kształtach i kolorach przy jednoczesnym słyszeniu wydawanych przez nie dźwięków umożliwia stymulację kilku zmysłów jednocześnie. Aby niektóre elementy mogły zadziałać, wymagają od dziecka precyzyjnych ruchów dłoni. Obdarowana tablicą sensoryczną pociecha z pewnością będzie ciekawa ich wszystkich, wypróbowując sposoby ich działania i rozbudzając tym samym swoją kreatywność.

Na co zwrócić uwagę, kupując tablicę manipulacyjną dla rocznego dziecka?

Jeśli chodzi o tego typu zabawkę, poza atrakcyjnymi elementami wyposażenia, istotne jest również zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Dużą rolę odgrywa zatem miejsce, w którym zakupiona zostanie tablica sensoryczna na roczek. Należy przede wszystkim dopilnować, aby posiadała ona odpowiednie certyfikaty oraz oznaczenie CE, poświadczające wysoką jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania. Wówczas zyskujecie pewność, że sprezentowaną rocznemu dziecku tablicę manipulacyjną będzie wyróżniał wysoki standard. Odpowiednie zabezpieczenie wystających elementów, gładka i dokładnie wyszlifowana powierzchnia podstawy, a także użycie bezpiecznych dla najmłodszych farb czyni tę zabawkę doskonałym prezentem na roczek. Tablica manipulacyjna z potwierdzoną w ten sposób jakością, mimo obecności wielu elementów, dzięki swojemu solidnemu wykonaniu i obecności rodzica podczas zabawy w żaden sposób nie zagrozi bezpieczeństwu dziecka.

Jaką tablicę sensoryczną wybrać na roczek?

W sklepach dostępnych jest wiele rozmaitych wariantów tablic manipulacyjnych. Roczek jest wyjątkową okazją, a zatem warto szczególną uwagę zwrócić na aspekty takie jak wysoka jakość materiałów oraz solidne wykonanie prezentu. Warto zadbać również o estetykę podarunku. Tablica może bowiem stanowić ważny element wystroju pokoju dziecka, a zatem dobrze jest zwrócić uwagę na jej atrakcyjność wizualną. Tablice manipulacyjne mogą występować w klasycznej, prostokątnej wersji bądź przybierać różne, ciekawe kształty. Szczególną uwagę warto zwrócić na motywy przyjaznych zwierzątek, które są najlepszymi kompanami małych dzieci. Ich wyposażenie również jest bardzo różnorodne. Bez problemu można więc dopasować je do zainteresowań dziecka. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, z pewnością zakupicie idealną tablicę sensoryczną na roczek, która posłuży przez wiele kolejnych lat życia dziecka, stanowiąc nieocenione wsparcie w rozwijaniu przeróżnych umiejętności i nabywaniu nowych kompetencji. Na który model się zdecydujecie?