Polish producer Free shipping Secure payment +48 600 061 729

Kupując prezent dla dwulatka, warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Co to znaczy? Zabawki dla dziecka w tym wieku powinny je zainteresować, a zabawa sprawiać przyjemność, jednak warto również, by przy okazji spędzania czasu w taki sposób stymulować rozwój, rozwijać wyobraźnię, wspierać zdobywanie nowych umiejętności i doskonalić motorykę małą. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt relacyjny – wspólna zabawa rodzica z dzieckiem sprzyja budowaniu więzi, a umiejętności przy tej okazji zdobywane są w atmosferze bezpieczeństwa i bliskości. Zatem co dla 2-latka na prezent? Dzielimy się pomysłami na prezent dla malucha!

O czym warto pamiętać, wybierając prezent dla dwulatka?

Każdy rodzic słyszał prawdopodobnie o tak zwanym buncie dwulatka. To przełomowy moment w rozwoju dziecka. Potrafi ono już chodzić, biegać, skakać, a nawet się wspinać, co znacznie ułatwia odkrywanie otaczającego świata wszystkimi zmysłami. To również czas poznawania siebie – dziecko coraz lepiej wie, kim jest i jacy bliscy ludzie go otaczają. Ponadto, jeśli nie wie jeszcze czegoś, co je nurtuje, z pewnością jak najszybciej to sprawdzi. W tym okresie cierpliwość rodziców i ich stanowczość w zakresie egzekwowania postawionych granic bywają wiele razy testowane. Jak pomóc małemu człowiekowi w odkrywaniu świata? Należy pamiętać, że w tym okresie bardzo istotne jest wspieranie rozwoju intelektualnego, doskonalenie mowy i zdolności manualnych. Maluch uczy się naśladownictwa i coraz chętniej angażuje się w zabawy aktorskie. Jeśli dziecko ma już 2 latka, prezent powinien być dostosowany do jego wieku rozwojowego. Zabawki przeznaczone dla mniejszych dzieci nie okażą się atrakcyjne i angażujące na dłużej niż chwilę. Dobrym pomysłem będą tablice manipulacyjne, gry sprawnościowe, słowne, zabawy z literkami, cyferkami, klocki i puzzle, ponieważ zdobędą uwagę dwulatka na dłużej. Radość ze wspólnej jest nie do przecenienia!

​ Edukacyjne zabawki dla 2-latka

Nauka przez zabawę to wspaniała forma rozwoju – już od najmłodszych lat. Szukając edukacyjnych zabawek dla 2-latka, nie bójcie się sięgać po kreatywne i artystyczne propozycje. Propozycje prezentów wspierających rozwój można podzielić na:

 •  zabawki sensoryczne, które zachęcają do manipulacji dłońmi, balansowania ciałem oraz wchodzenia w interakcje z fakturą, kształtem czy dźwiękiem;
 • zabawki progresywne, które pomagają dziecku odkrywać w sobie nowe talenty;
 • zabawki twórcze – związane z konstruowaniem, na przykład: klocki, puzzle, masy plastyczne, patyczki do budowania i tworzenia konstrukcji.

Odpowiednio dostosowane do wieku dziecka zabawki wpływają na wiele aspektów rozwoju, w tym kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i zdolności manualne.

Co najlepiej kupić dla 2-latka na prezent?

Produktów dla dzieci jest na rynku bardzo dużo, co nie ułatwia wyboru idealnego prezentu. Doskonałe zabawki dla dwulatka to edukacyjne, sensoryczne czy zręcznościowe propozycje. Należy jednocześnie pamiętać, iż każde dziecko rozwija się w innym tempie i może mieć różne potrzeby. Trudno odpowiedzieć więc jednoznacznie na pytanie, co najlepiej kupić dla 2-latka na prezent, ponieważ to w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb i zainteresowań dziecka. Przygotowaliśmy krótką listę propozycji, które mogą być zakupową inspiracją:

 • tablice manipulacyjne,
 •  klocki do budowania,
 •  przybory artystyczne – kredki, farby, plastelina,
 •  puzzle,
 •  piasek kinetyczny,
 •  mini sprzęty domowe,
 •  zabawkowe narzędzia,
 •  przybory do piasku,
 •  książeczki – szczególnie te z naklejkami.

Dwuletnie dziecko zwykle czuje silną potrzebę rozwijania swoich manualnych zdolności. Z przyjemnością próbuje rysować, korzysta z farbek do malowania dłońmi, zaczyna bawić się wyklejankami czy ciastoliną. Zabawy manualne z masą solną, kaszą, piaskiem sensorycznym, a nawet zwykłym papierem to świetny pomysł na spędzanie razem czasu. Dziecko ucieszy się także z lalek, samochodzików i pluszaków, jednak istnieje ryzyko, że szybciej się nimi znudzi. Aby podtrzymywać naturalną ciekawość malucha, sięgnij po zabawki edukacyjne, które będą motywować 2-latka do rozwoju!

​ Jakie zabawki warto sprezentować dwulatkowi?

Sprawność manualna nie należy do umiejętności wrodzonych, dlatego dziecko musi nauczyć się wszystkiego od podstaw. Mimo że proces rozwoju tych zdolności przychodzi maluchom w bardzo naturalny sposób, warto odpowiednio go wspierać. Zabawki manualne dla dwulatka to między innymi gry zręcznościowe, kostki czy tablice manipulacyjne. Te ostatnie otwierają przed maluchem świat pełen możliwości, przełączników, zasuwek, pstryczków i guzików. W sklepie Foxy Family znajdziecie wyjątkowe tablice – drewniane zwierzęta, które szybko staną się przyjaciółmi każdego malucha. Dwulatek znajduje się już na takim etapie rozwoju, że jest w stanie różnicować kolory, kształty i struktury. Uczy się nazywać poszczególne elementy i dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe. Nieobce jest mu również nadawanie kategorii grupom przedmiotów, wymyślanie im imion czy alternatywnych nazw i odliczanie. Jeśli chodzi o edukacyjne zabawki dla 2-latka, tablica manipulacyjna wydaje się nie mieć sobie równych w zakresie doskonalenia wszystkich wspomnianych umiejętności. Jedna zabawka, a tyle możliwości! Decydując się na jej zakup jako prezent 2-latkowi, należy pamiętać, że produkt jest przebadany i certyfikowany dla dzieci z kategorii wiekowej 3+, dlatego każda zabawa dwulatka tablicą manipulacyjną musi odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

​ Zabawki dla dwulatka, które rosną razem z nim

Dziecko rośnie i stale się zmienia. Naturalne jest więc, że zmieniają się także jego potrzeby i oczekiwania względem zabawek. Na szczęście są takie projekty, które niejako rosną razem z maluchem. Jeśli zależy Wam na zabawkach edukacyjnych dla 2-latka, do których dziecko z przyjemnością wróci także za rok, dwa lub trzy, a być może nie będzie się z nimi rozstawało, odkąd zostanie obdarowane – polecamy tablice manipulacyjne Foxy Family.  Te sprytne zabawki są tworzone tak, by podążały za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, stylem zapamiętywania informacji oraz jego potrzebami. Są w pełni bezpieczne, ponieważ zostały wykonane z wysokiej jakości, przeznaczonych dla dzieci materiałów i farb, każdy element jest starannie szlifowany, a całość spełnia restrykcyjne wymogi w zakresie oznakowanie CE, które oczywiście posiadają nasze produkty. O przyjaznym wyglądzie zwierzątek można opowiadać długo. Jesteśmy przekonani, że zwierzak z naszej rodziny stanie się ulubioną zabawką edukacyjną dwulatka!

Leave a comment

Your email address will not be published. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *