Polski producent Wysylka 1-3 dni robocze Bezpieczne zakupy +48 600 061 729

Tablice manipulacyjne Foxy to kreatywne drewniane zabawki w oryginalnych kształtach. Naszym celem jest tworzenie bezpiecznej edukacyjnej przestrzeni pozwalającej dzieciom na zarówno samodzielne, jak i wspierane przez dorosłego odkrywanie świata poprzez wciągającą zabawę.

Rozwój fizyczny dziecka jest przebiegającym nierównomiernie, wieloetapowym i dość złożonym procesem. Pojęciem nierozerwalnie z nim związanym jest motoryka, czyli ogólna sprawność fizyczna i ruchowa.

Motoryką dużą określa się zdolność ruchu całego ciała, jak np. bieganie, skakanie, gra w piłkę, natomiast motoryka mała dotyczy sprawności dłoni i palców.

Człowiek nie rodzi się z wykształtowanymi umiejętnościami motorycznymi, dlatego o ich rozwój trzeba odpowiednio zadbać i stymulować go za pomocą różnorakich ćwiczeń.

Oferta Foxy Family to mnogość pomysłowych rozwiązań wspierających motorykę małą oraz pobudzających zmysły małego dziecka. Każde samodzielne dotknięcie, przekręcenie czy przesunięcie poszczególnych elementów to dla malucha cenne doświadczenie własnej sprawczości.

Stosowane akcesoria do tablicy manipulacyjnej

Jedną z ulubionych zabaw wspaniale rozwijających zdolności motoryczne maluchów jest zamykanie i otwieranie. Na każdej tablicy proponujemy kilka otwieranych w różny sposób elementów, które pozwalają dziecku na swobodną eksplorację, bez potrzeby polowania na torebkę mamy, czy włamywania się do skrzynki z narzędziami.

Suwaki i zamki

Pierwszy z brzegu przykład to SUWAK, który skutecznie doskonali precyzję małych paluszków i jest dodatkowo idealnym treningiem samodzielności, którego efekty dumni rodzice zauważą gdy któregoś dnia nie będą już musieli zapinać nikomu kurtki… Tajniki zapinania odkrywa również PASEK Z KLAMERKĄ. Jego tylko pozornie prosty mechanizm ćwiczy chwyt paluszkami i pomaga maluszkom w nauce koncentracji. Hitem w tej kategorii pozostaje nasz klucz do dobrej zabawy, czyli ZAMEK Z KLUCZYKIEM. Świetnie ćwiczy koncentrację, precyzję oraz uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Wśród elementów doskonalących precyzję ruchów przy okazji zamykania znajdują się także ZAPORNICA oraz HACZYK OKIENNY.

Lusterko

Mimo, że utrzymane w stonowanej kolorystyce, dzięki czemu unikamy przebodźcowania bawiących się maluchów, tablice Foxy stymulują wzrok. Ukryte pod drzwiczkami LUSTERKO pozwala dzieciom rozwijać samoświadomość, rozpoznawać swoje ciało, czy oceniać odległość. Poza tym, ta ciągła ciekawość… czy tam ciągle będę ja? czy może on? czy on to ja?? :))

Labirynt i sorter

Wśród rozwiązań wyjątkowo skutecznie wspomagających koordynację ręka-oko nasi mali klienci znajdą m.in. LABIRYNT, który zachęca do odzwierciedlenia krętej drogi poprzez dopasowany do oglądanego wzoru ruch rączki. Innym klasycznym rozwiązaniem wspierającym rozwój motoryki małej jest SORTER. Rozpoznanie kształtu za pomocą wzroku i dotyku oraz dopasowanie elementów układanki to proste, ale zabawne i skuteczne ćwiczenie przygotowujące maluchy do późniejszych wyzwań, z którymi czasem nie radzą sobie nawet dorośli – np. ułożenia podręcznej walizki w luku bagażowym 😉

Przyciski

Tablice Foxy to również bodziec do badania zależności przyczynowo-skutkowych. Co się stanie, gdy nacisnę gumowy nosek Liska, który okazuje się być wydającą dźwięki TRĄBKĄ? Jaka zapali się lampka, gdy nacisnę zielony guziczek SYGNALIZATORA? Ten ostatni element to dla najmłodszych powtórka z kolorów, dla starszaków doskonały wstęp do rozmowy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego.

Sznurówki i rzepy

Rodzice doceniają zabawki pomocne w rozwoju samodzielności swoich pociech. Z tego właśnie powodu na kilku naszych tablicach umieściliśmy BUCIKI ze sznurówkami. To super wygodny sposób na naukę zawijania i przekładanie pętelek. A jeśli jeszcze się nie udaje – na pewno znajdą się jakieś butki na rzepy 😉

 

 

Zegar lub klepsydra

Rozwój poznawczy, który stymulują tablice Foxy to o wiele więcej niż trening motoryki małej. Jeszcze pół minutki, za godzinkę, tylko chwileczkę! Dobrze wiemy, jak zabawne bywają próby omówienia grafiku z Maluchami 🙂 Nie ma się co dziwić, czas to przecież niezła abstrakcja, zazwyczaj płynie za szybko, oprócz momentów, kiedy strasznie się wlecze. Drewniana KLEPSYDRA to pomysł na pokazanie upływu i sposobu odmierzania czasu. Cichutko szumiące przy przesypywaniu się ziarenka gorczycy ułatwiają skupienie i trening cierpliwości.

Dla starszaków montujemy ZEGAR ułatwiający sztukę odczytywania godzin i opanowania schematu dnia. Maluszki też nie będą się przy nim nudzić – mogą ćwiczyć cyferki oraz paluszki kręcąc wskazówkami.

Uchwyt

Wszystkim ambitnym użytkownikom naszych tablic powinny spodobać się elementy, które nie tylko szlifują zręczność, ale również mimochodem rozwijają umiejętności logicznego myślenia. UCHWYT Z KÓŁKAMI pełni rolę pierwszego liczydła. Dziesięć kółeczek, które można przesuwać dowolnie grupując i rozdzielając. Można przesuwać cicho albo głośno.  Można każde kółeczko przesunąć innym paluszkiem. Sami widzicie, kółek dziesięć a pomysłów na zabawę nieskończoność…

Inne akcesoria na tablicach manipulacyjnych Foxy

Zarówno uchwyt, jak i PRĘT ZE ŚRUBKAMI to zabawa zręcznościowa ćwicząca chwyt pęsetowy jak i doskonaląca rozpoznawania kierunków, bo przesuwać można albo w prawo, albo w lewo 🙂

PLAMKI ŻYRAFY to małe panele sensoryczne, które umożliwiają poznanie różnorodnych faktur. Sensoryczne doznania i trening chwytania zapewniają także WĄSY, CZUPRYNKI i OGONKI niektórych zwierzaków Foxy.

Guziczki KALKULATORA są spełnieniem marzeń każdego dziecka. Poza dostarczeniem dzikiej przyjemności z nieskrępowanego przyciskania, w bonusie do zabawy przygotowują grunt do rozwoju kompetencji matematycznych oraz pięknie wspomagają spostrzegawczość przy okazji wyszukiwania cyferek i symboli.

Tablice Foxy to również zabawny trening refleksu, bo wszystkie obiekty, które uda się dopasować wielkością do średnicy RURY wypadają z niej, jak ze zjeżdżalni, baaardzo szybko.

Kolejny element, który zasługuje na osobny akapit z uwagi na to, że wspaniale rozwija dziecięcą wyobraźnię i poczucie sprawczości to

KÓŁKA ZĘBATE. Każdy mały paluszek ma tę moc, by wprawić pierwszy wybrany, a potem kolejny element w ruch. Niby nic, a tak naprawdę przestrzenno-wizualna lekcja logiki w bardzo przystępnym wydaniu 🙂

To, z czego jesteśmy dumni, to oryginalny design. Zależy nam, by Foxy tablice oprócz swej najważniejszej funkcji, jaką jest zapewnienie dzieciom rozwoju poprzez świetną zabawę, były też po prostu pięknym elementem wystroju dziecięcego, i nie tylko, pokoju.

Tablica manipulacyjna dla Twojego dziecka

Jest z czego wybierać – rodzinę Foxy tworzą aktualnie cztery kolekcje: Woodland, Los Amigos, Safari i Kolalaland.

Wszystkie autorskie projekty śmiało podbijają kolejne serca i stają się towarzyszami radosnego odkrywania świata na lata.

Tablice manipulacyjne Foxy są bowiem projektowane tak, by rosły razem z dzieckiem i podążały za indywidualnym tempem jego rozwoju i stylem zapamiętywania informacji. Zarówno maluszki, które dopiero zaczynają kształtować motoryczne umiejętności jak i starszaki już doskonalące swoje zdolności potrafią przy tablicach spędzić długie chwile. Wiemy to, bo naszymi zaufanymi testerami są przedstawiciele różnych grupach wiekowych 🙂

Nie proponujemy jednego słusznego sposobu korzystania z tablicy, nie stawiamy limitów dziecięcej kreatywności. Za każdym razem można coś zrobić inaczej. Z Foxy Family po prostu nie ma nudy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *